Zruč - Želivec a vlakem zpět

18.11.2017

Už je pozdní listopad a mně se tak nějak nic nechce, vytáhnout mě někam ven, do zimy je nadlidský úkol, ještě, že děti mají tu zahradu se svýma projektama :-)

Dneska ale vyrážíme, na celý den i s buřtama, jupííí!!!

Začínáme na Malostranském náměstí ve Zruči, kde se napojujeme na červenou turistickou směr Želivec. Přejdeme koleje a za nimi se vydáváme vpravo. Ale když přicházíme k Restauraci na Ostrově zkoušíme ji obejít zprava, kde víme, že podél kolejí a náhonu vede cesta, tak pokračujeme po ní, je to krásná procházka. Za malou chvíli přicházíme do areálu dětského tábora, který je ale volně průchozí, čeká nás brod, který je naštěstí vyztužen betonovými tvárnicemi a tak přecházíme téměř suchou nohou a pak už se napojujeme na tu červenou, ze které jsme sešli :-) Koukáme okolo a děláme blbiny, tak nám cesta zabrala dost času a protože nám ty špekáčky voní až z batohu ven, máme už všichni hrozný hlad :-)

Na malém ukrytém ohništi si rozděláváme ohýnek. Děti nasbíraly dříví a chladíme si čaj z termosky. Tohle mám tak ráda:-)

Všichni u stolu a nikdo neremcá, že mu to nechutná, nemyje se nádobí a vůbec. Krásně to voní a my také až do večera.

Pokračujeme po červené až do vesničky Želivec. Tak se na rozcestí napojujeme na zelenou, která nás dovede až na nádraží. Času máme dost, takže se kocháme, učíme o kytkách a jiných na zimu se připravujících rostlinách a je nám hej.

Na zastávce ještě malá sváča a už přijíždí modrý motoráček, který nás za deset minut doveze zpět do Zruče.

Byl to krásný výlet, klid a mír všude..