Zruč nad Sázavou - klapka poprvé :-)

26.06.2017

Po cestě z Varů jsme se ještě zastavili na návštěvu našeho budoucího nového bydliště ve Zruči nad Sázavou. Auto jsme zaparkovali na Náměstí MUDr.J. Svobody, a vydali jsme se na místní cyklostezku kolem řeky Sázavy a pak  nejbližší cestou rovnou k dětskému hřišti. To vám na stránkách Kudyznudy vyskočí hned po zámku jako nejzajímavější místo pro děti ve Zruči a mají pravdu.

Už při příchodu děti zůstaly jako opařené, že ten pán v malé boudě snad ty dětské šlapací čtyřkolky půjčuje ... A taky že jo a ještě za hubičku. Za 10,- Kč děti jezdí 20 minut po dopravním hřišti, půjčí i helmu a hned vedle je malé občerstvení. Takže za nás první zastávka a velký palec nahoru, spíš mám obavu, jestli se ještě někam dál posuneme :-)

Dnes už vím, že je dobré sem chodit ve všední dny nesezóních měsíců a nejlépe dopoledne, protože přes léto je tady takový mumraj, že se mi ti moji tři trochu ztrácí. Dalším velkým lákadlem je totiž velká kuličková dráha. O té jsem tedy úplně ponětí neměla, ale naštěstí se daly kuličky koupit přímo v občerstvení u čtyřkolek a tak jsme mohli vyzkoušet i tuto atrakci do sytosti. Nyní zase s odstupem času mohu říct, že i když kuličky nemáte, tak vám je většinou někdo moc rád půjčí a nebo určitě alespoň jednu zatoulanou najdete ve trávě kolem kuličkodráhy. Po hodině pouštění kuliček po různých drahách a organizování kuličkových závodů se mi je daří odvléci aspoň na chvíli na to hřiště, kvůli kterému jsme přišli :-) Atrakcí, prolézaček, houpaček je tady tedy na tak malé město hodně. Celá jedna část je pro ty úplně malé dětičky, kolem stromy, lavičky a tráva, dovedu si představit strávit tady celý den.

Den se přehoupl dlouho přes poledne a my odcházíme obhlídnout místní zámek a zámecký park. Zajímá mě zejména Stezka rytíře Miloty z Kolowrat, která vede zámeckým příkopem a je na ní spousta zastávek s rytířskými úkoly pro děti. V Infocentru v průchodu na zámku jsme si koupili vstupenky a vyrazili. nabízejí tedy více okruhů, ale za nás vítězí tento a zase, jsme tady skoro sami:-) V příkopě je velmi příjemně, stín a pofukuje. Po zdolání všech úkolů si ještě jdeme pro Certifikát rytíře Miloty, za odměnu si kupujeme nanuk a jdeme ho sníst do zámeckého parku. Je tady nádherně. Ačkoli jako stará konzerva nemám velké životní změny příliš ráda, tak sem se začínám těšit. 

O dalších lákadlech Zruče napíšu v některé další klapce, nyní už unaveni nasedáme do auta a míříme na něco k snědku do Kempu v Rákosí a pak už zase na Moravu.