Zřícenina hradu Chřenovice

17.02.2018

Tak zase vyrážíme a zase vláčkem, minulý výlet byl také vláčkem do Kutné Hory-Kostnice-Sedlec, ne, že by nestál za podrobnější popis, místo je to zajímavé, ale tyhle venkovní atrakce mám prostě radši. 

Vystupujeme na zastávce Chřenovice - Podhradí a napojujeme se na modrou turistickou značku. Přejdeme koleje a téměř hned za nimi je odbočka na červenou, která vede do kopce až ke zřícenině. Tahle část je s kočárkem dost náročná. Takže my jsme vytáhli jen kus, pak bezpečně zaparkovali v lese a v nosítku zdolali zbytek cesty až ke hradu. Zbyla krásná 20ti metrová válcová věž a také okolní hradby, necháváme děti prozkoumat všechno, co čem touží. Je zde ohniště, takže buřty možné, ale my dnes pokračujeme dál. Vracíme se pro kočárek a zpět přes koleje pokračujeme přes most přes řeku Sázavu až se napojíme na cyklotrasu číslo 19, po té jdeme přes obec Sechov až do Ledče nad Sázavou. 

Tam máme ještě chvíli, než přijede vlak, tak prohlížíme krásné staré nákladní jeřáby na místním nádraží. Celá trasa má něco málo přes šest kilometrů. Od Sázavy stoupá do kopce, ale poté už následují jen rovinky, či klesání. 

Ušel náš téměř čtyřletý, úplně v pohodě. Nejkrásnější část cesty byla kolem Sázavy, to je moje srdcovka.

SHRNUTÍ:

terén: KOPCOVITÝ

kočárky: ANO

zastřešené místo na sváču: PO CESTĚ NE

mapy: https://mapy.cz/s/mebajeranu