Paganella ❤

07.01.2019

Už nám to pochodování v lyžácích strašně chybělo, takže vyrážíme po delší době do menšího italského střediska Paganella. Byli jsme to tady občíhnout jen ve dvou těsně před Vánocemi, abychom věděli, do čeho děti povezeme. Tip jsme dostali od našich bývalých sousedů, kteří sem jezdí s celou partou už pravidelně. A musím se přiznat, že jsem si to tady celkem rychle zamilovala.

Cesta luxusních sedm hodin, to píše navigace, skutečnost se zastávkami je krapet jiná, ale tentokrát nejmenšího necháváme prozřetelně u babičky ve Varech a s dětmi většími už můžeme jet i přes den, ty už jsou částečně kochací :-)

Vyzkoušený máme hotel Corona Dolomites Andalo, který zbožňuju, pak Du Lac Molveno, a pak soukromý apartmán Enrosadira, také v Molvenu. Všechny tři můžu vřele doporučit. 

Na svahu je to pro děti úplný ideál, z malých bojácných začátečníků se tady po pár hodinách na dětském pásovém vleku stávají neohrožení lyžaři, kteří v pohodě sjedou červené Alpské sjezdovky, v celém areálu je velké množství různých restaurací a kiosků s posezením, s velice přívětivými cenami. 

Nástupní stanice jsou ve městě Fai della Paganella a Andalo a nejvyšší bod celého areálu je ve zhruba 2100 m. n. m.

Pokud nevíte, kam vyrazit s dětmi, doporučuji vždy před Vánocemi a sem, vše již funguje, ale zcela bez lidí. :-)