Karlovy Vary - klapka podruhé :-)

04.07.2017

Tak další pokračování z Karlovarska pokračuje nečekaně opět v Chebu. Hned po ránu přijíždíme na parkoviště Pikniková louka na ulici Koželužská v Chebu a než se k nám připojí zbytek výpravy, tak se procházíme po areálu Krajinky, je to areál, který obsahuje: dětské hřiště, venkovní fitness stroje a prvky, minigolf, amfiteátr, kavárna, Vávrova lávka s vyhlídkou, atletickou dráhu s 400 metrovým oválem, hřiště na basketbal, fotbal a jiné sporty, louku určenou k pikniku a rošty na grilování, půjčovnu sportovních pomůcek či společenských her, lanové centrum Trinity, lukostřelbu. Tak snad dosti kvalitní výčet :-)

My se ale tentokrát ničeho z tohoto neúčastníme a vyrážíme po cyklostezce EV13 kolem řeky Ohře až k vodní nádrži Skalka. Je to krásná procházka, v lese kousek za přehradou jsme ještě zastihli výstavu dětí ze školy s názvem Větrný les. Okolí je moc hezké, určitě doporučuji :-)

Další den vyrážíme do centra Karlových Varů, kde právě probíhá filmový festival a my se jdeme podívat jaký doprovodný program pro děti je letos možné využít. Jako vždy má největší úspěch Dům české televize, kde je pro děti nachystáno spoustu zábavy. Dílny na odznáčky, focení s Déčkovou ovečkou, balónky, lodičky ve velkém bazénu  a spousta dalšího :-) Téměř vše je zadarmo, něco se hradí. Moc na tyhle komerční taháky nejsem, ale tu festivalovou náladu tady prostě miluju.

Další den vyrážíme na tolik zmiňovanou Ježíškovu cestu, je úterý, prázdninový den a vyrážíme celkem brzy, tak jako vždy, abychom se nebrodili v davech dalších poznáníchtivých nadšenců. Bohužel tady ani to moc nepomohlo. Vyzvedáváme si deníček, kam si děti mají zapisovat úkoly z cesty a vyrážíme. Kvůli množství lidí, i když není úplně hezky si vybíráme pouze ten kratší okruh. Tak a teď kriticky za mě, jako cesta lesem dobrý, dá se projet na kole, odrážedle, s kočárkem, ale že by to bylo něco extra, tak to tedy ne. Je tady pár zastávek s dřevěnými prvky, některé již značně poničené. Přicházíme až k občerstvení Krmelec a to moje hodnocení mírně zlepšuje. Jo a málem bych zapomněla na kačení rodinku úplně na konci okruhu, tak to bylo pro všechny asi nejhezčí pokoukání. Celkově ale na tomto okruhu není nic, co bych musela vidět znova a u nás v lese na domem je to přibližně podobně krásné a bez lidí :-)

Trochu začíná krápat, tak se ještě rozhodujeme navštívit Areál Novako na Božím daru, kde je možné jezdit na motokárách z kopce, zkusit si střelbu z luku a spoustu dalšího. Tak parkujeme přímo u areálu a jdeme na to.

Vše kupodivu i při mírném dešti funguje, ale zase to tady mají cenově nastavené pro naše západní kolegy, takže když po mě děti loudí další a další jízdu na motokárách, jdou na mě mdloby. Ufff, dneska se nedaří.. A rychle pryč odsud :-)

Další den jdeme na velké hřiště Meandr Ohře, kde má být dopoledne plné her pro děti, další část doprovodného programu k festivalu. Za mě fajn dopoledne, děti si zkusili jet na býkovi, skákací hrad, malování na obličej, byli tam hasičská auta, kam se mohli podívat a různé taneční vstupy. Největší úspěch mělo focení se jako hvězda s filmovými doplňky :-D Moc hezký dopoledne a za pár kaček :-)

Poslední den ve Varech, dopoledne venčí děti babička a já trošku pracuji, tedy ne moc úspěšně se snažím dohnat týdenní skluz. Odpoledne ale vyrážíme nasát porci kultura pod chebský most. Už jsem o této úžasné letní scéně psala v minulé klapce o Varech a dnes si ji užijeme při představení pro děti.

Vyrážíme dřív, abychom si zabrali špalky hned v první řadě, minule jsem musela děti nadzvedávat, protože si před ně sedli dospělí.. No dnes jsme v první řadě  a představení O planetách začíná. Za mě absolutně top, děti koukají s otevřenou pusou, po chvíli se zapojují do představení a hra je tím baví ještě o sto procent víc. Tihle dva to tedy parádně umí. Trvá to celé něco málo přes hodinu, za sebe a tři děti jsem zaplatila 70,- a stálo to minimálně za trojnásobek. Tak příště zase na viděnou Letní scéno :-)