Hrubá skála - Sedmihorky

17.02.2019

Nevíte co v neděli? No přece nic nedělat, jen tak sbalit děti a jet výletit.😉

Dnes musíme něco zařídit v Praze, takže okruh možných výletů se nám tím podstatně zvětšuje. V zimě mě dost láká směr Český ráj, jezdili jsme kolem něj tři roky na naši chatu, kterou jsme tou dobou provozovali, ale času na výlety tenkrát nebylo. No a když už jsme se v Ráji ocitli bylo to většinou s bandou horolezců na první, či poslední slanění a z procházek a poznávání také nic moc nebylo...

Takže dnes razíme Hruboskalsko, kde cílem bude dostat se některou z cest ke hradu Valdštejn.

Parkujeme jako vždy Parkoviště Lázně Sedmihorky na rozcestí, ne u budovy. Vynikající výchozí místo na spoustu výletů. Na cestu se vydáváme kolem Pilského rybníku a místního koupaliště, po cyklostezce 4089, pak kolem Smíchousova rybníku dolů po Lesních schodech a tady se napojujeme na modrou Angrovu stezku.

Míjíme prameny, výhledy, nádhera..

Některá místa nás překvapí množstvím zmrzlého ledu, místo našich Keenů by se místy šikly mačky s cepínem, vše ale nakonec zvládáme levou zadní.

Výstup k Janově vyhlídce je makačka, ale ten pohled-asi nejznámější na fotkách- za to prostě stojí. A pak, musíme si přeci ten oběd nějak zasloužit. 

Na rozcestí U Kavčin se napojujeme na Zlatou stezku Českého ráje, která nás zavedla až ke hradu Valdštejn.

Ušli jsme cca 3,5 km, hodně jsme se zastavovali, vysvětlovali si a hóóódně jsme se kochali, proto nám cesta trvala skoro dvě hodiny, takže v Hospůdce u hradu si dáváme jen malé občerstvení a po cyklostezce 4078, 4089 se vracíme zpátky k autu. 

Tuhle naši trasu určitě doporučuji pouze s nosítkem, či krosnou, ostatně koukněte na fotky.

Za mě úžasný, děti nadšené, celé mrazivé dopoledne venku, tak to mám moc ráda.

A teď už hurááá zaprasit po půl roce do Mekáče😃