Tak jo, dnes to dáme. Na to šílené italské vedro, které tady už pár týdnů vládne, jsme se už aklimatizovali. První Must see akci této výpravy, návštěvu nádherné Florencie máme také s velkým úspěchem za sebou. A tak se rozhodujeme, že právě dnešek věnujeme našemu dalšímu obrovskému lákadlu v této oblasti, a to Národnímu parku Cinque Terre.

Na krásné malé toskánské městečko s názvem Fivizzano, v provincii Massa Carrara, na úpatí Národního parku Appennino Tosco-Emiliano, nás přivedla sháňka hezkého ubytování, nejlépe v italských horách, v rozumném dojezdu Národního parku Cinque Terre a zároveň touha být dál od přímořského mumraje lidí v tomto rušném letním období.

Je neděle téměř konec června a my vyrážíme směr Itálie. Dnešní příspěvek bude popisovat jednu z našich přespávacích zastávek, která je v plánu, po ujetí cca 700 km. Městečko, které jsem vybrala je ihned za Brennerem.

Je skoro konec září, krásný slunečný pátek a my hned po škole vyrážíme směr Rakousko. Máme to cca šest hodin jízdy, takže na místo dorazíme určitě až večer, ale to ničemu nevadí. Bydlíme tentokrát na statku a paní domácí je tam prý nonstop. Všechny čtyři děti už jsou za dopoledne aspoň trošku unavené a tak jde cesta jako po másle....

Z Rakouska jsme se pozvolna vydali do našeho milovaného Slovinska, tentokrát jsme se rozhodli prozkoumat oblast v okolí Kranjske Gory. Ubytovali jsme se v nádherných apartmánech s názvem Trata resort. Krásné místo, ke všem našim cílům kousíček a samotné stavení moc hezky zrekonstruované a se zázemím pro pobyt s dětmi.

Je úterý, parádní začátek června a my jsme zase práskli do koní. Juchuuuu. Jedeme. Poprvé přes den se všemi čtyřmi dětskými účastníky.

My ano. A za těch pár let, co jsme se naučili výletovat už jsme jich pěkných pár zmákli.

Takhle krásné dopoledne jsem nezažila už pár měsíců. Děti mají jarňáky, takže už jsme od neděle ve Varech. Po dvou dnech na lyžích (samošlapajíce sjezdovku, protože lanovky jsou kvůli Covidu široko daleko uzavřeny) jsou slušně utahané, takže dneska Rest Day:-) Má celý den pršet, tak se balím a vyrážím průzkumničit další cíle našich výletů.

Miluju procházky s dětma, když nemáme cíl a máme spoustu času :-) Nic se nehrotí, nikdo nespěchá, není tlak a naopak máme spoustu času na různá témata, která rozebereme ze všech stran.